22 lutego 2024
1b1f5ce8-170b-4a8f-a9c3-14a7aafb15b3-3389298

Najpopularniejsze kłamstwa mężczyzn – 8 zdań, na które nie warto się nabrać

Badania przeprowadzone w Anglii na grupie 2 tysięcy mężczyzn wykazały, że faceci kłamią znacznie częściej niż kobiety. Wyniki wskazywały na nawet 6 kłamstw w ciągu dnia, podczas gdy u kobiet było to maksymalnie 3 kłamstwa. Najczęściej mężczyźni kłamią na temat swoich relacji z innymi kobietami, swojego stosunku do partnerki, używek, których używają i kwot wydawanych pieniędzy. Sprawdź, jak brzmią te kłamstwa i nie daj się zwieść, gdy będziesz je słyszeć zbyt często.

Skąd biorą się najpopularniejsze kłamstwa mężczyzn?

Na ten temat powstało wiele teorii. Z pewnością nie lubią rozwodzić się nad różnymi tematami. Nie chcą też wydawać się strachliwi, emocjonalni czy niedojrzali. Myśl o poddaniu się kontroli ze strony partnerki przypomina im zbytnio nadzór ich matek z czasów, gdy byli nastolatkami, więc to nie wchodzi w grę. Kłamstwa mogą im natomiast ułatwić wiele rzeczy. Przerywają dyskusję, ograniczają konieczność tłumaczenia się, pomagają im zaimponować kobiecie, podnoszą ich pewność siebie itp.

Co ciekawe, większość mężczyzn nie jest specjalnie dobrymi kłamcami. Ich nieszczerość łatwo jest nam rozpoznać. Może to dzięki naszej kobiecej intuicji? Z drugiej strony, kobiety są znacznie lepsze w ukrywaniu prawdy, według psychologów. Lepiej kontrolują emocje związane z poczuciem winy. Jeśli mają naprawdę ważny sekret, nie wyjawiają go nawet swojej najlepszej przyjaciółce. Zwykle jednak kłamią głównie na temat swoich zakupów, przekonując, że dana rzecz nie jest nowa lub wmawiając partnerowi, że kosztowała znacznie mniej. Ciekawe jest, jakie kłamstwa próbują nam wcisnąć mężczyźni? Poniżej znajdziesz 8 najczęściej wypowiadanych przez nich fałszywych zdań!

Oto najpopularniejsze kłamstwa mężczyzn:

1. Spotkałem się z nią, ale nic się nie stało

Oczywiście, spotkania z innymi kobietami nie mają żadnej szczególnej intencji… To typowe tłumaczenie, mające rozwiać Twoje podejrzenia, ale prawda może być zupełnie inna.

2. Nigdy wcześniej nie robiłem tego z żadną kobietą

Trudno powiedzieć, dlaczego mężczyźni uważają, że wypowiedzenie tych słów sprawi, że poczujemy się wyjątkowe. Prawdopodobnie chodzi o stworzenie romantycznego nastroju. Chcą, abyśmy myślały, że właśnie dzieje się coś niezwykłego i rzadkiego. To kłamstwo ma przynajmniej pozytywny cel.

3. Wypiłem tylko dwa piwa

Mężczyźni boją się przyznać, ile naprawdę wypili alkoholu, bo wiedzą, że nam się to nie spodoba. Zaniżają więc tę ilość, choć ich wygląd i zachowanie jasno pokazują, że mówią nieprawdę.

4. Mój telefon się rozładował

Jak często naprawdę rozładowuje nam się telefon w czasach, gdy zawsze dbamy o jego naładowanie? Oczywiście, istnieje taka możliwość. Zazwyczaj jednak chodzi o wyłączenie telefonu w momencie, gdy odbieranie połączeń byłoby niewygodne…

5. Nie miałem zasięgu

Po latach korzystania z sieci telefonicznych te słowa brzmią już nieco śmiesznie, chociaż oczywiście mogą być prawdziwe, jeśli mężczyzna przebywał na przykład w suterenie baru. Jednak zbyt częste powtarzanie tych słów powinno wzbudzić w nas podejrzenia!

6. Zadzwonię jutro

To słowa wypowiadane przez mężczyzn do kobiet na początku znajomości. Często oznaczają to samo, co słowa „zadzwonimy do pana” po nieudanym castingu lub rozmowie o pracę. Nie powinnyśmy zbytnio czekać na ten telefon.

7. To wcale nie było tak drogie

Tak, mężczyźni też używają tego kłamstwa. Szczególnie, gdy pytamy o kwotę wydaną na nowe elektroniczne gadżety. Nie chcą wyjść przed nami jako niedojrzałe dzieciaki, które marnują pieniądze na śmieszne rzeczy.

8. Nigdy bym Cię nie oszukał

Oczywiście, oczywiście. Ale przecież większość z nas oszukuje się nawzajem każdego dnia. Nie daj się nabrać na te słowa rodem z bajek Disneya.

Oczywiście, nie należy brać tych sugestii zbyt poważnie. Wiadomo, że jako ludzie mamy naturalną skłonność do kłamstw w różnych codziennych sytuacjach. Chodzi o to, aby być czujnym i nie dać się złapać w sidła seryjnego kłamcy, bo odkrycie góry kłamstw serwowanych przez partnera przez długi czas może być przytłaczające.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →