21 lutego 2024
54871168-40ab-4487-bc87-7039051d95a7-9970094

Najważniejsze błędy, które często popełniamy na pierwszej randce

Pierwsza randka może być niezwykle stresująca! Zastanawiasz się, jakie błędy popełniasz? Chciałabyś ich uniknąć? Przede wszystkim pamiętaj, żeby być sobą! Przecież najgorsze już masz za sobą – udało Ci się zainteresować chłopaka!

Teraz staraj się trochę się zrelaksować i zachowywać naturalnie. Nie musisz ukrywać zdenerwowania, bo prawdopodobnie i tak się nie uda. Zamiast tego pamiętaj, że Twój rozmówca jest prawdopodobnie równie zdenerwowany! Przedstawiamy najczęstsze błędy popełniane na pierwszej randce.

Najczęstsze błędy popełniane na pierwszej randce – Nie dajesz mu dojść do słowa

Pierwsza randka jest stresująca, a w stresie niektóre z nas mają tendencję do ciągłego mówienia. Boimy się jak ognia niezręcznej ciszy i staramy się ją zapełnić. Czymkolwiek. Czy to będzie opowieść o ostatniej wizycie z kotem u weterynarza, czy o tym, co jadło się na śniadanie. Ale to nie jest najgorsze, może być nawet urocze dla mężczyzny równie zdenerwowanego jak my. Gorzej, gdy wchodzimy w rolę osoby na rozmowie kwalifikacyjnej. Zaczynamy opowiadać o naszej fantastycznej pracy, świetnym mieszkaniu, cudownych przyjaciołach, planach na świetne wakacje, czy naszej niespotykanej pasji. Zaczynamy próbować sprzedać siebie, tak jak sprzedawca robi to z produktem. Jednocześnie dajemy mężczyźnie sygnał, że go nie potrzebujemy, że nasze życie jest tak cudowne i wspaniałe, że nie ma już w nim miejsca dla tego mężczyzny.

Najczęstsze błędy popełniane na pierwszej randce – Ciągle zerkasz na telefon

Gdy idziemy na randkę w ciemno, dobrze jest poinformować o tym przyjaciółkę. Czasami nawet jeśli randka będzie fatalna, poprosić ją o zadzwonienie z prośbą o pilne spotkanie. Jednak telefon nie powinien być ucieczką przed rozmową, czy wcześniej wspomnianą niezręczną ciszą. Patrzenie na telefon daje sygnał, że czujesz się niezręcznie i wolałabyś być gdzieś indziej. Może być również odczytane jako znudzenie rozmową z osobą, która znajduje się obok.

Najczęstsze błędy popełniane na pierwszej randce – Rozmowa na trudne tematy

Poważne tematy czasami lepiej zostawić na kolejne spotkania. Szczególnie tematy, które mogą Was szczególnie podzielić i są mocno kontrowersyjne. Tak więc temat polityki, religii, światopoglądu zostaw na następne spotkania. Postaraj się również nie poruszać smutnych tematów. Nawet jeśli ciągle Cię dręczą przykre problemy, warto nie otwierać się z nimi przed nowo poznanym mężczyzną, szczególnie jeśli ten mężczyzna Ci się podoba.

Najczęstsze błędy popełniane na pierwszej randce – Opowiadanie o swoim byłym partnerze

To jeden z tematów zakazanych. Jeśli ten temat sam się nie pojawi, raczej postaraj się nie opowiadać o byłym partnerze. Bez względu na to, czy złamał Ci serce, nadal coś do niego czujesz, czy szczerze go nienawidzisz. Jesteście dorośli i mężczyzna, z którym się spotkałaś zdaje sobie sprawę, że masz swoją przeszłość, byłe związki i doświadczenia. On posiada również swoje, a jednak mężczyźni raczej unikają tematów o swoich byłych partnerkach.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →