22 lutego 2024
0614adcb-2c51-4fca-b1ff-298f30288f4d-1116117

Największe lęki mężczyzn – czego się najbardziej wstydzą?

Czy zdajesz sobie sprawę, że kompleksy mężczyzn są często większe niż kobiet? Czy uważasz, że fałdka na brzuchu, grube kostki czy odstające uszy są powodem do kompleksów? Zapewniamy cię, że mężczyźni nie zwracają na nie zbytnią uwagę, tak jak my najczęściej nie zwracamy uwagi na przyczyny ich największych kompleksów. A jakie to kompleksy? Oto 4 największe męskie zgryzoty!

1. Największe kompleksy mężczyzn – Wygląd

Kobietom często wydaje się, że mężczyźni nie przejmują się swoim wyglądem. W końcu to my, kobiety, układamy włosy, wykonujemy makijaż, półki uginają się pod ciężarem kosmetyków, lubimy nowe ubrania podkreślające nasze kształty. Jednak mężczyźni również mają sporo próżności i kompleksów w sobie.

Jednym z częstszych męskich kompleksów są… włosy. Nawet jeśli mężczyzna ma bujną czuprynę, przygląda się sobie w lustrze i sprawdza, czy jego zakola się nie powiększyły. A może spotkałaś kiedyś faceta, który nie pozwalał dotykać swoich włosów? Podobnie jest z kwestią zarostu – im gęstszy i ciemniejszy, tym lepiej!

Innym kompleksem jest budowa ciała. Mężczyźni chcą mieć szerokie klatki piersiowe i często to właśnie ich budowa jest powodem do kompleksów. Podobnie jest ze wzrostem – mężczyźni odczuwają presję konieczności bycia wyższym od swojej partnerki. O ile w sprawie włosów i klatki piersiowej najczęściej nie przykładamy do tego wagi, to rzeczywiście wiele kobiet woli wysokich mężczyzn.

2. Umiejętności w łóżku – ta niepewność jest przyczyną wielu męskich kompleksów

Każdy mężczyzna chce być tym najwspanialszym kochankiem, który nie tylko zawróci w głowie partnerce, ale także chce, by przez długie lata go wspominała. Dlatego panowie tak często pytają, jak nam było, lub też przechwalają się pod niebiosa w znajomości ars amandi.

3. Kompleksy mężczyzn – Zarobki

W naszym społeczeństwie utrzymuje się przekonanie, że mężczyzna musi zarabiać więcej niż jego partnerka. O ile dla nas nie jest to tak istotne, o tyle dla mężczyzn jest jednym z podstawowych zawodowych celów. Do tego mężczyźni nie lubią mówić o swoich zarobkach, chyba że są naprawdę wysokie – wtedy uwielbiają się chwalić i popisywać. Ci sami mężczyźni później oczywiście narzekają, że na swojej drodze spotykają jedynie kobiety zainteresowane ich ilością zer na koncie.

4. Gadżety – lub ich brak to przyczyna wielu męskich frustracji

O ile kobiety najczęściej inwestują w siebie, to mężczyźni lubią wydawać pieniądze na gadżety. Nowa konsola, telefon, sportowy samochód, tablet, drogi zegarek, latający dron, świetny aparat – to ich słabości. Sprawdzają parametry swojego kina domowego, liczy się ilość cali telewizora czy koni mechanicznych pod maską. I ta słabość, na którą wydają pieniądze, może stać się powodem ich kompleksów, które pojawiają się zawsze w konfrontacji z samochodem, zegarkiem, telefonem sąsiada czy kolegi z pracy.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →