22 lutego 2024
ee2e5b98-3066-47b8-8d74-817b87c690be-8820194

Naturalne afrodyzjaki w kuchni – dawniej i dziś

Jak poprawić nasze życie seksualne i zwiększyć pożądanie? Okazuje się, że jest to prostsze niż nam się wydaje! Istnieją naturalne afrodyzjaki, które po spożyciu mogą zwiększyć nasz popęd seksualny. Często są to zwykłe produkty spożywcze i napoje. Wśród nich wymienia się szampana, kawę z imbirem, cynamonem i mlekiem kozim, owoce morza, a także morele zmiksowane z mleczkiem pszczelim. Jednym z najpotężniejszych afrodyzjaków jest johimbina. Afrodyta, bogini miłości zmysłowej, jest patronką afrodyzjaków. Od wieków i we wszystkich kulturach znano różne substancje, rośliny, owoce, minerały i zwierzęta, które przypisywano moc seksualną, głównie na podstawie podobieństwa do narządów płciowych, obserwacji przyrody, doświadczeń empirycznych i magii. Oto lista popularnych afrodyzjaków.

Naturalne afrodyzjaki – dawniej stosowane metody

W średniowieczu czarownice słynęły z umiejętności przygotowywania magicznych eliksirów, które zwiększały popęd płciowy. Do ich składników należały takie rzeczy jak jaszczurki, przepiórki, fasola oraz włosy mężczyzny, na którego rzucano czar. Kobiety często przygotowywały potrawy i specyfiki, które miały zwiększać pociąg seksualny partnera. Jednym z bardziej drastycznych sposobów było przygotowywanie potrawy dla męża z ryby, którą należało włożyć żywą do pochwy, poczekać, aż zdechnie, a następnie wyjąć i ugotować (!). Popularne było również smarowanie skóry miodem, posypywanie jej pszenicą, a następnie zeskrobywanie ziarna i mielenie go w młynku, przy czym ważne było obracanie rączki w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (obracanie w drugą stronę wywoływało impotencję). Z tak uzyskanej mąki należało upiec chleb i podać go partnerowi. Ważne było również wyrabianie ciasta między udami, a im wyżej, tym lepsze efekty (!).

Do najpopularniejszych afrodyzjaków należały żeń-szeń, mandragora, muszka hiszpańska, rogi jelenia syberyjskiego, penisy wielkich kotów, czekolada, seler, trufle i owoce morza. Dzięki badaniom naukowym udało się ustalić, które afrodyzjaki mają działanie sugestywno-magiczne, a które rzeczywiście pobudzające.

Od czasu pojawienia się leków pobudzających seksualnie, afrodyzjaki straciły na popularności, ale wciąż są stosowane w medycynie ludowej i diecie seksualnej.

Naturalne afrodyzjaki – dostępne dzisiaj

Poniżej znajduje się lista afrodyzjaków, które możemy obecnie kupić w sklepach. Czy wiedzieliście o ich działaniu?

A może pominięliśmy jakąś potrawę lub przyprawę? Koniecznie dajcie nam znać!

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →