22 lutego 2024
536d5563-f709-4eb0-8328-776d07af1a96-9656129

Negatywne skutki braku seksu

Brak seksu może mieć negatywne konsekwencje dla naszego samopoczucia i zdrowia. Jakie są te skutki?

Skutki braku seksu – Dyskomfort

Brak seksu może prowadzić do stresu i frustracji, co wpływa na nasze samopoczucie. Może również powodować somatyczne objawy, takie jak bóle głowy czy migreny.

Skutki braku seksu – Podrażnienia

Długotrwała abstynencja seksualna u kobiet może prowadzić do bólu i podrażnień podczas stosunku, co z kolei może prowadzić do infekcji grzybiczych pochwy i infekcji dróg moczowych.

Skutki braku seksu – Problemy z erekcją

U mężczyzn długi okres bez seksu może prowadzić do przedwczesnego wytrysku lub problemów z utrzymaniem erekcji. Brak masturbacji w tym czasie może prowadzić do spadku reakcji seksualnych z powodu zmniejszenia poziomu hormonów odpowiedzialnych za te reakcje. Dodatkowo, brak wytrysków przez długi czas może prowadzić do poważnych zmian krążeniowych w narządach płciowych.

Skutki braku seksu – Depresja

Długotrwała abstynencja seksualna może prowadzić do pogorszenia samooceny, wzrostu frustracji i złości. Może również prowadzić do depresji, gdy zaczynamy obwiniać siebie za brak nowego partnera lub unikanie zbliżeń przez naszego partnera.

Skutki braku seksu – Rozpad związku

Seks jest ważnym elementem związku. Unikanie seksu lub karanie partnera w ten sposób może prowadzić do utraty więzi seksualnej i podniecenia w relacji. To może mieć negatywny wpływ na nasze relacje na poziomie biochemicznym w mózgu.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →