22 lutego 2024
e95fb5fd-3d2a-49ec-b4de-abc82301c10a-4082050

Niezwykłe fakty o seksie, które mogą cię zaskoczyć

Kobiecy orgazm – dłużej trwa

Kobiecy orgazm trwa średnio 20 sekund, co oznacza, że jest o 14 sekund dłuższy niż u mężczyzn! To powód do zazdrości dla panów!

Wibratory – nie tylko dla przyjemności

Pierwszy wibrator został wynaleziony już w XIX wieku! Co ciekawe, pierwotnie był on stosowany w celach medycznych, do leczenia histerii u kobiet. Histeria była uważana za schorzenie powodujące zaburzenia psychiczne, a przypisywano je jedynie kobietom jako wynik problemów z macicą.

Seks – skuteczne spalanie kalorii!

Nie tylko sprawia nam przyjemność, ale także pomaga w spalaniu kalorii! 30 minut seksu może spalić nawet 200 kalorii!

Nie można sikać podczas seksu

Czy zdarzyło ci się kiedyś odczuwać trudności z oddaniem moczu bezpośrednio po stosunku? To dlatego, że nasze ciało wytwarza hormon antydiuretyczny podczas orgazmu, który blokuje potrzebę oddawania moczu!

Seks – zdrowie w pigułce

Seks nie tylko sprawia nam przyjemność i może pomóc w zapobieganiu depresji, ale także chroni przed rakiem piersi i chorobami serca!

Zajście w ciążę nie jest takie proste

To z pewnością zauważyły pary starające się o dziecko. Większość kobiet wytwarza tylko jedną komórkę jajową w ciągu miesiąca, co oznacza, że szanse na zajście w ciążę są ograniczone.

Umysł się wyłącza

W pewnym sensie. Podczas kobiecego orgazmu część mózgu odpowiedzialna za strach i niepokój wyłącza się. To doskonały sposób na radzenie sobie ze stresem!

Działa przeciwbólowo

Seks ma również wpływ na nasz mózg w inny sposób. Podczas stosunku nasz próg bólu znacznie wzrasta!

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →