21 lutego 2024
2d832642-2b62-4e50-b1c0-1b9f50a265d3-2070162

Pierwsza randka – unikaj tych powszechnych błędów

Twoja pierwsza randka z nowym partnerem była po prostu niesamowita! Ale teraz nie odbiera telefonu! Kontakt się urwał! Wydawało Ci się, że świetnie się bawiliście razem, a teraz on jakby zniknął w powietrzu. Czy to zdarzyło Ci się więcej niż raz? Poznaj najczęstsze błędy popełniane przez kobiety na pierwszej randce!

Pierwsza randka – błędy, które się popełnia: Zaproponowałaś podzielenie rachunku na pół

Większość mężczyzn uważa za punkt honoru zapłacenie rachunku na pierwszej randce. Oczywiście nie oznacza to, że powinnaś zakładać, że tak się stanie. Jednak w dobrym tonie jest zaproponowanie podzielenia rachunku na pół lub zapłacenie za siebie. Mężczyźni są bardzo wrażliwi na ten temat. Choć nie zgodzą się na podzielenie rachunku, jest to dla nich sygnał, że trafił na niezależną, finansowo stabilną, samodzielną i dojrzałą kobietę. Taką, która nie będzie tylko osobą, która pokrywa jej rachunki. W rzeczywistości większość mężczyzn lubi i szuka niezależnych kobiet!

Pierwsza randka – błędy, które się popełnia: Byłaś na diecie

Nawet jeśli trzymasz się diety lub jesteś na odchudzaniu pod okiem dietetyka, warto zrezygnować z tematu diety podczas randki. Niektóre z nas mają zwyczaj podkreślania, że są na diecie lub udają, że na niej są, traktując to jako rodzaj flirtu (głównie po to, by usłyszeć, że wcale nie muszą na niej być 🙂 ).

Mężczyźni lubią zgrabne kobiety, ale nie lubią kobiet na diecie. Natomiast lubią pewne siebie kobiety, które potrafią się zrelaksować. Zamów coś, na co masz ochotę, a do tego pyszny deser!

Pierwsza randka – błędy, które się popełnia: Powiedziałaś za dużo

W miłej atmosferze, przy kimś, kto nam się podoba, łatwo jest zestresować się i zacząć poruszać niewygodne tematy. Tematy o byłych partnerach, problemach trawiennych, planach na przyszłość, takie jak ślub i dzieci, odłóż na inną okazję.

Pierwsza randka – błędy, które się popełnia: Zadawałaś złe pytania

Podczas pierwszej randki warto przygotować zestaw uniwersalnych pytań, które można zadać, aby rozmowa nabrała tempa, a potem płynęła własnym rytmem. Unikaj pytań o zarobki, byłych partnerów czy relacje z rodzicami. Zamiast tego zapytaj o plany na przyszłość, gdzie widzi siebie za 5 lat, co lubi robić w wolnym czasie, jakie ma zainteresowania, jaki ostatnio film widział i poleciłby książkę.

Pamiętaj, że nie ma sensu analizować randki słowo po słowie czy minuta po minucie! Jeśli nie zadzwonił, trudno!

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →