21 lutego 2024
280c0314-5967-4c59-8c71-64001520978b-1275889

Pytania przed seksem z nowym partnerem – Czy jesteś gotowy na szczerość?

Nie ma głupich pytań. Mogą być niezręczne, ale nie powinniśmy się obawiać ich zadawania ani szczerego odpowiadania na nie. Szczególnie jeśli chodzi o kwestie intymne i nasze zdrowie! Pierwszy seks z nowym partnerem zawsze jest stresujący, mamy wiele obaw z nim związanych, szczególnie gdy nam na kimś zależy. Niestety te obawy maleją, gdy decydujemy się na przygodny seks – a nie powinny! Przedstawiamy pytania przed seksem z nowym partnerem, które powinnaś zadać. Koniecznie!

Pytania przed seksem z nowym partnerem – Czy jesteś w związku?

To bardzo istotne pytanie. Nie każda z nas chciałaby angażować się w relację z mężczyzną, który jest już zobowiązany, a jeszcze mniej chciałaby przyczynić się do niewierności męża i ojca rodziny, nawet jeśli byłby to tylko przygodny seks!

Pytania przed seksem z nowym partnerem – Czy jesteś w innych związkach seksualnych?

To pytanie prosto z mostu. Osoba szczera i mająca czyste sumienie powinna podejść do niego naturalnie. To ważne, by wiedzieć, czy osoba, z którą się spotykamy, ma luźne podejście do seksu i spotyka się z innymi kobietami. Daje nam to również pogląd na jej podejście do związków.

Pytania przed seksem z nowym partnerem – Czy szukasz czegoś na krótką metę czy długoterminowego?

Dobrze wiedzieć, na czym stoimy i jakie są oczekiwania drugiej strony. Jeśli Tobie zależy tylko na przyjemności, nie warto robić mu nadziei. Jeśli jednak chciałabyś stałego związku, nie ma sensu marnować czasu na kogoś, kto nie jest na to gotowy. I nie warto oczekiwać, że to się zmieni.

Pytania przed seksem z nowym partnerem – Czy masz jakieś choroby?

To może być krępujące pytanie, ale coraz częściej jest konieczne. Choroby przenoszone drogą płciową niestety są realnym problemem i nie są tak mało istotne, jakby mogło się wydawać. Również nie są rzadkie. Oczywiście, partner może skłamać, jednak jeśli zauważysz cokolwiek niepokojącego, takie jak wysypka, zaczerwienienie czy dziwny zapach, lepiej uciekać!

Pytania przed seksem z nowym partnerem – Czy zamierzasz użyć prezerwatywy?

Ok, może to pytanie nie musi brzmieć w ten sposób, w końcu nie rozmawiamy o warunkach umowy. Pamiętaj jednak, że bez względu na to, czy stosujesz inną formę antykoncepcji, niech niepokój o ciążę będzie twoim największym zmartwieniem. Dbaj o swoje zdrowie i z nowym partnerem koniecznie uprawiaj seks z prezerwatywą. Jeśli on powie, że tego nie lubi i nie czerpie z takiego stosunku satysfakcji, niech ostatnią rzeczą, jaką zobaczy, będą trzaskające za tobą drzwi.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →