22 lutego 2024
2998fc18-8169-4b35-a521-fb86b1220b02-9237723

Sekrety orgazmu – odkryj je!

Codziennie na całym świecie odbywa się ponad 240 milionów aktów seksualnych. Oznacza to, że co sekundę, statystycznie, ponad 2,5 tysiąca par oddaje się miłości. Średni czas trwania stosunku na świecie wynosi około 19 minut. Jak wypadają Polacy w porównaniu do innych narodowości? Ile trwa orgazm u kobiet, a ile u mężczyzn?

Orgazm kobiecy i męski

Pozostawmy całonocne igraszki filmowym amatorom. W rzeczywistości nasz organizm rzadko jest zdolny do wielogodzinnego seksu. Okazuje się, że średni czas trwania stosunku na świecie wynosi około 19 minut. Według badań przeprowadzonych przez profesora Izdebskiego kilka lat temu, Polacy kochają się przez około 13 minut.

Przejdźmy teraz do kulminacyjnego momentu. Kobiecy orgazm, choć osiągany rzadziej, może trwać nawet 107 sekund, ale średnio trwa 26 sekund. Męski orgazm zazwyczaj trwa od 3 do 12 sekund, przy czym średnia wynosi zaledwie 4 sekundy.

Pułapka orgazmu

Jaka jest skuteczna recepta na osiągnięcie orgazmu?

Musisz poznać samą siebie. Aż 70% kobiet nie doświadcza orgazmu podczas penetracji. Kluczem do sukcesu jest łechtaczka – zawiera ona aż 8 tysięcy nerwów, czyli dwa razy więcej niż penis. To właśnie stymulacja tych wrażliwych punktów prowadzi kobiety do pełni szczęścia. Często myślimy o łechtaczce jako o guziczku do „podniecania i zwilżania pochwy”, ale to myślenie jest błędne – to właśnie odpowiednia stymulacja łechtaczki daje nam orgazm!

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →