21 lutego 2024
89a7028e-941b-4f78-bdd8-104e52deecd7-5239988

Seks – klucz do zdrowia i energii w zimowe dni!

Czy wiesz, że regularny seks może zwiększyć odporność organizmu? Odpowiedzią są wyniki najnowszych badań naukowych. Zapomnij o imbirze, cytrynie i syropie z cebuli – seks to najlepszy sposób na utrzymanie pełni zdrowia i energii. Ale to nie wszystko! Seks może również pomóc w zwalczaniu wielu innych dolegliwości. Jakich? Dowiedz się, co mówią naukowcy!

Seks – klucz do zdrowia i energii w zimowe dni!

Zobacz również: Negatywne skutki abstynencji seksualnej

Zapobiegaj przeziębieniom

Czy od późnej jesieni masz problem z nieustającym kichaniem i kaszlem? A może z powodu przeziębienia unikasz bliskości z partnerem? To błąd! Okazuje się, że osoby, które uprawiają seks co najmniej kilka razy w tygodniu, mają wyższy poziom przeciwciał, takich jak immunoglobulina A, która skutecznie zwalcza przeziębienie i grypę!

Zdrowy sen jak nigdy dotąd

Cierpisz na problemy ze snem? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, że podczas orgazmu uwalniana jest prolaktyna – hormon, który wywołuje senność. Dlatego po udanym seksie większość ludzi odczuwa błogi sen.

Pożegnaj ból głowy

Badania przeprowadzone przez Stefana Eversa, niemieckiego neurologa i specjalistę od bólu głowy na Uniwersytecie w Münster, wykazały, że seks może być skutecznym lekiem dla pacjentów cierpiących na migreny i bóle głowy klasterowe. Według badań, aż u jednej trzeciej badanych intensywny ból głowy ustępował podczas aktywności seksualnej. Prawdopodobnie jest to wynik działania endorfin – naturalnych środków przeciwbólowych produkowanych przez nasz mózg. Uwalniają się one właśnie podczas orgazmu.

Spraw, by Twoje serce się uśmiechało

Więcej przyjemności, więcej zdrowia

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →