22 lutego 2024
61186486-bd53-49fd-b1a0-f34a0c705294-2112722

Spódnica ślubna – nowy trend dla przyszłych panien młodych, który zdobywa popularność. Czy to tylko chwilowa moda?

W obliczu zmian spowodowanych pandemią COVID-19, które wpłynęły na ślubne ceremonie, czyniąc je bardziej skromnymi i minimalistycznymi, oraz rosnącej niechęci do nadmiernej konsumpcji, branża mody ślubnej wprowadza nowy trend – spódnice ślubne. To rozwiązanie ma na celu zmniejszenie kosztów dla panny młodej, wprowadzenie świeżości do tradycyjnego stroju i sprawienie, że recykling sukni ślubnej stanie się łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej! Zapomnijcie o jednorazowych kreacjach za tysiące złotych! Spódnice ślubne to piękna alternatywa, która sprawdzi się również przy wielu innych okazjach!

Spódnica ślubna – nowy trend dla przyszłych panien młodych, który tej jesieni zdobywa popularność. Czy to tylko chwilowa moda?

Można by się spodziewać, że najbardziej pożądanym elementem garderoby panny młodej jest obecnie piękna maseczka ślubna. Jednak mimo że obecnie nie można obejść się bez tych ochronnych akcesoriów na ślubnych uroczystościach, coraz więcej przyszłych małżonek skupia swoją uwagę na innym elemencie stroju. W centrum zainteresowania znajduje się… spódnica ślubna, która ma szansę zastąpić tradycyjną suknię! Oczywiście suknie ślubne nie są nowością. Były modne już w latach 90., kiedy łączono je na przykład z przeskalowanymi marynarkami (jak słynna stylizacja ślubna Bianci Jagger uzupełniona ekscentrycznym kapeluszem z woalką). Teraz jednak eksperci z branży przewidują, że spódnice będą święcić prawdziwe triumfy.

Jak nosić spódnice ślubne?

Popularność spódnic ślubnych wynika z trzech aspektów tego nietypowego stroju. Po pierwsze, są one wyjątkowo ekologiczne. W przeciwieństwie do tradycyjnych sukien, które zwykle nosi się tylko na ślubne uroczystości i późniejszą sesję zdjęciową, spódnice i górne części można łączyć z innymi elementami garderoby. Oczywiście zależy to od konkretnej formy spódnicy. Spódnice z długim trenem będą trudne do założenia na inne okazje niż uroczysty bal czy huczne wesele. Wiele z nich jednak jest tak zaprojektowanych, że świetnie sprawdzą się w połączeniu z fantazyjnymi bluzkami, marynarkami i kaszmirowymi sweterkami. Koronkowe górne części, na przykład w stylu boho, można po prostu zestawić z jeansowymi szortami i wybrać się na ogrodowe przyjęcie u znajomych lub założyć je na wielki muzyczny festiwal!

Drugim powodem, dla którego warto rozważyć zakup spódnicy ślubnej zamiast tradycyjnej sukni, jest jej mniej formalny charakter.

Daje to większą swobodę w kreowaniu wymarzonego ślubnego looku. Spódnica może wyglądać jak szyfonowa „paczka” noszona przez baletnicę i być uzupełniona tylko cienkim, przezroczystym topem. Można dodać do niej bieliźniany, złocisty top, tworząc nowoczesny strój. Jeśli chcesz, możesz nawet przemienić się w rajskiego łabędzia, ponieważ na rynku dostępne są modele spódnic ślubnych ozdobione piórkami. W obecnych okolicznościach, gdy wesela często przyjmują formę kameralnego obiadu, jest to interesująca opcja, aby dodać uroczystości trochę blasku i odważyć się na odrobinę szaleństwa!

Trzeci argument to oczywiście aktualność tego stroju, dzięki któremu możesz być modna i jednocześnie wpisać się w najnowsze trendy.

Kiedy po latach Twoja córka będzie przeglądać album ze ślubu rodziców, szukając inspiracji dla własnej kreacji, będzie zaskoczona, jak modna i ponadczasowa była Twoja stylizacja!

Oto pięć różnych stylizacji spódnic ślubnych:

1. Spódnica ślubna z satynowym topem w stylu bieliźnianym

2. Szyfonowa maxi spódnica w stylu baleriny

3. Minimalistyczna tiulowa spódnica o prostym kroju

4. Nowoczesna asymetryczna spódnica ślubna

5. Boho spódnica i dopasowany top

Którą z nich najbardziej byście wybrały?

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →