21 lutego 2024
f1a14416-9501-4d00-8655-93dcc3e8477d-7976135

Terapia małżeńska – klucz do lepszego związku

Czym jest terapia małżeńska? Jak długo trwa? Czego można się po niej spodziewać? Kiedy warto rozważyć jej podjęcie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Terapia małżeńska – nie zawsze wspólne sesje

Wiele osób wyobraża sobie terapię małżeńską jako wspólne spotkania z terapeutą. Jednak nie zawsze tak jest. Terapeuci mają różne metody pracy i niekoniecznie musicie uczestniczyć w sesjach razem. Możecie skorzystać z pomocy różnych specjalistów, którzy pomogą Wam znaleźć wspólne rozwiązania i doprowadzić do porozumienia.

Terapia małżeńska – nie rozwiązuje wszystkich problemów

Terapia małżeńska trwa zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy. Podczas niej nie omawiacie wszystkich problemów w związku, skupiacie się na najważniejszych kwestiach. Celem terapii nie jest stworzenie idealnego związku, ale jego uratowanie. Czasami udana terapia kończy się decyzją o rozstaniu. W takich sytuacjach terapia pomaga pogodzić się z emocjami związanymi z rozstaniem.

Terapia małżeńska – nie oznacza rozwodu

Pójście na terapię małżeńską oznacza, że napotkaliście pewne trudności w związku. Jednak nie oznacza to, że musicie się rozwieść. Terapie są skuteczne i nie zawsze kończą się rozwodem. Warto przekonać partnera do terapii, aby nie traktował jej jako wstępu do rozmów o rozstaniu.

Terapia małżeńska – nie czekaj

Oczywiście nie musicie chodzić na terapię za każdym razem, gdy pojawi się problem w związku. Jednak jeśli pewna kwestia powraca mimo prób rozwiązania i rozmów, warto skorzystać z pomocy terapeuty. Terapia małżeńska pomaga poprawić komunikację między partnerami i wyjść z zaklętego koła nieporozumień.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →