22 lutego 2024
2cc98845-2834-4351-8899-cd82a8eeec3e-1469757

Zachowania, które prowadzą do rozpadu związku – według ekspertów

Chociaż każdy związek jest unikalny, terapeuci par są w stanie wskazać kilka zachowań, które z pewnością doprowadzą do rozstania, jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie kroki. Oto zachowania, które prowadzą do rozwodu! Sprawdź, czy możesz ich uniknąć.

Zachowania, które prowadzą do rozwodu – Rozmawianie o partnerze za jego plecami

Komunikacja z partnerem jest kluczowa dla udanego związku. Choć rozmowy z najlepszą przyjaciółką nie są niczym złym, narzekanie na partnera przed innymi świadczy o braku szacunku. Nawet jeśli wszyscy w grupie skarżą się na swoich partnerów, nie dołączaj do tego, kto ma gorzej.

Zachowania, które prowadzą do rozwodu – Irrytacja drobnymi rzeczami

Naturalne jest, że z czasem zauważamy więcej wad partnera, ale również lepiej go poznajemy. Nikt nie jest doskonały, ale gdy zaczynamy się irytować tym, jak je, porusza się czy całuje, jest to niepokojący sygnał. Żałujemy, że nasz partner nie jest taki jak kolega z pracy, były partner czy mąż koleżanki. Musimy pamiętać, że często tęsknimy za tym, czego nie mamy, i powinniśmy doceniać osobę obok nas i nie próbować jej zmieniać na siłę!

Zachowania, które prowadzą do rozwodu – Pozorny ideał na zewnątrz

Niektóre pary skupiają się głównie na kreowaniu fasady idealnego związku, na tym, jak są postrzegane przez innych. To pułapka, która może zniszczyć związek! Co znaczą piękne zdjęcia z wakacji, zgoda w towarzystwie czy trzymanie się za ręce, jeśli gdy zostajemy sami, spędzamy czas osobno i nie rozmawiamy ze sobą?

Zachowania, które prowadzą do rozwodu – Absolutny brak konfliktów

Starasz się nie czepiać swojego partnera, albo uważasz, że nie należysz do tych kobiet, które ciągle narzekają? To świetnie, ale zachowanie pokerowej twarzy może stać się złym nawykiem, ponieważ partner nie domyśli się, że coś go zraniło lub zdenerwowało, i będzie kontynuował takie zachowanie. Dlatego nie bójmy się rozmawiać!

Zachowania, które prowadzą do rozwodu – Brak kontroli podczas konfliktów

Unikanie konfliktów jest złe, ale również niekontrolowane kłótnie. Gdy problemy zaczynają się gromadzić, rzadko reagujemy na nie od razu. W końcu nerwy puszczają nam podczas spięcia, które zaczęło się od naczyń w zlewie, a może skończyć się tłuczeniem talerzy i wypowiadaniem przykrych słów osobie, na której nam zależy.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →