21 lutego 2024
7b6d28bb-caac-4ae7-b03c-9838364fd4aa-2718366

Zakochaj się w jesieni! Czy wiedziałaś, że to najlepszy czas na miłość?

Jeśli jeszcze nie znalazłaś swojej drugiej połówki, teraz jest idealny moment, aby skupić się na poszukiwaniach. Wystarczy tylko rozejrzeć się wokół siebie, ponieważ istnieje szansa, że inne samotne serce tylko czeka na twoją uwagę. Przed wami czekają najromantyczniejsze spacery po dywanie z kolorowych liści, a nawet możliwość stworzenia trwałej relacji, która przetrwa nie tylko jesień, ale również zimę, wiosnę i lato. Które z tych pór roku wybierzecie? To już zależy tylko od was.

Zmień swoje podejście do jesieni!

Niech szarość, zimno i ponurość przestaną być jedynymi skojarzeniami z tą porą roku. Zamiast tego, zobacz w tym atuty! Krótkie i chłodne wieczory sprzyjają interesującym randkom w domu i w klimatycznych kawiarniach. Za dnia nie ma nic bardziej romantycznego niż spacer pośród różnobarwnych liści. Melancholia i odpoczynek po energetycznym lecie dadzą ci czas na dłuższe zastanowienie się nad wyborem partnera. Dzięki temu będziesz mogła dokładnie przemyśleć swoją decyzję i stworzyć bardziej trwały związek. Nasza rada na najbliższe dni? Zakochaj się w jesieni!

Zakochaj się w jesieni! Czy wiedziałaś, że to najlepszy czas na miłość?

Po ekscytującym lecie i wielu letnich romansach nadszedł czas na wyciszenie i zatrzymanie się. Chłód na zewnątrz, szarość i zapach melancholii unoszący się w powietrzu sprzyjają przemyśleniom na temat stałego związku i uczucia, które może rozkwitnąć w romantycznym jesiennym krajobrazie. Nie tylko my tak uważamy. Okazuje się, że nawet na Facebooku najwięcej nowych statusów „w związku” pojawia się właśnie jesienią. Takie badania przeprowadziła firma Facebook Data Science w 2012 roku. Z biegiem lat niewiele się zmienia.

Jesienią mamy więcej czasu na miłość

Nie ma bardziej romantycznej scenerii niż jesienna. Opadające liście i szarość tworzą niesamowity klimat, który zachęca nawet największych przeciwników randek do spacerów. Po spędzeniu czasu na zewnątrz przychodzi pora, aby się ogrzać. A tu mamy kolejną propozycję na randkę: gorąca czekolada w przytulnej kawiarni, wyjście do kina lub wspólne gotowanie. Będziecie mieć mnóstwo czasu, aby się lepiej poznać.

Naukowcy się nie mylą!

Według naukowców szybciej i trwalej zakochujemy się w osobie, która przywołuje dobre wspomnienia z dzieciństwa. Pamiętasz jesienne dni, gdy byłaś małą dziewczynką? Zbieranie kasztanów i liści, zapach gorącego kakao, które czekało na ciebie, gdy zziębnięta wracałaś do domu? To właśnie te cudowne jesienne wspomnienia mogą ożyć w towarzystwie nowego przyjaciela, który z czasem może stać się kimś o wiele ważniejszym.

Czas na nowy rozdział

„Niech się wszystko odnowi, odmieni… o jesieni, jesieni, jesieni… Niech się nocą do głębi przeźrocza nowe gwiazdy urodzą czy stoczą” – pisała wielka polska poetka Kazimiera Iłłakowiczówna. Nie tylko ona widziała jesień jako początek czegoś nowego i wyjątkowego dla miłości i romantycznych rozważań. W takiej atmosferze łatwo się zakochać. To doskonały czas, aby rozpocząć nowy rozdział w życiu. W końcu wiele ważnych spraw zaczyna się właśnie jesienią, takich jak rozpoczęcie nowego roku szkolnego czy akademickiego. Co więcej, wraz z opadającymi liśćmi na wybiegi wkraczają najnowsze trendy, więc jesienne miesiące oznaczają również zmiany w sferze mody.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →