21 lutego 2024
jak-uwiesc-faceta

Jak uwieść i omotać mężczyznę? Sprawdź jak zrobi to słowami, dotykiem oraz wzrokiem

Czasy, kiedy kobiety musiały czekać na pierwszy ruch ze strony faceta już dawno za nami. Każda relacja może zamienić się w niewinny filtr, gorący romans, czy długotrwaly związek. Sztuka flirtu wymaga wprawy ale również poznania kilku psychologicznych trików. Wpadł Ci w oko pewien facet i zastanawiasz się jak go uwieść? Poznaj kilka technik, które pomogą Ci go omotać!

Techniki uwodzenia mężczyzn

Jaki jest przepis na omotanie sobie faceta? Oto kilka wskazówek. Na spotkanie wybieraj ubrania zgodnie ze swoim stylem, takie w których czujesz się komfortowo, ładnie i jesteś pewna siebie. Jeśli lubisz szpilki, to zdecydowanie wybierz te ulubione! Jeśli wolisz wygodne sneakersy to również jest okej! Oczywiście mówi się, że szpilki działają pomogą uwieść faceta w 5 minut ale jeśli nie nosisz na codzień obcasów to z pewnością nie będziesz się w nich czuła komfortowo na spotkaniu. Tym samym Twoja pewność siebie zamiast wzrosnąć, zwyczajnie spadnie. Nie doprowadź do takiej sytuacji. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest uwodzenie faceta, który zaakceptuje Twój styl już przy pierwszym spotkaniu. Oczywiście jeśli masz ochotę, zadbaj o odpowiedni makijaż i stylizację. Spryskaj się ulubionymi perfumami. A jeśli masz ochotę to użyj czerwonej szminki. Wiadomo, że ludzie są wzrokowcami, a wygląd ma duże znaczenie na odbiór drugiej osoby. Nie bez powodu przecież każdego dnia poświęcamy  masę czasu temu jak wyglądamy. Chodzi po prostu o to, abyś pozostała sobą. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Jeśli chcesz zbudować wartościową, długotrwałą relację, musisz dać się poznać jako Ty, a nie jako wyobrażenie o Tobie.

Jak uwieść mężczyznę – psychologia

Uwodzenie to sztuka wzbudzenia zainteresowania w drugiej osobie i przekształcenie go w pożądanie. Jak psychologicznie podejść faceta? Kluczem do sukcesu jest Twoja pewność siebie. Oczywiście, faceci uwielbiają pewne siebie kobiety. Ale tutaj chodzi o coś więcej – o Twoją miłość do siebie samej. Jeżeli chcesz, aby Ten mężczyzna Cię pokochał, zadbaj o to, abyś i Ty siebie kochała. To właśnie pewne siebie kobiety są królowymi uwodzenia. Pewność siebie to nie jest cecha wrodzona – warto nad nią popracować. Żeby mówić o uwodzeniu faceta, ważne jest sprawdzenie czy do siebie pasujecie. I tu nie chodzi o dopasowanie wizualne. Na początku znajomości warto poznać swoje zainteresowania, dowiedzieć się czy macie podobne poglądy, doświadczenia i czy dzielicie podobne poczucie humoru. Pierwsze rozmowy wiele zweryfikują, często już po pierwszej randce wiadomo czy nadajecie na podobnych falach. Jeśli nie będziecie posiadać podobnych wartości, a pociąg fizyczny osiągnie jakiś pułap, po pewnym czasie będzie ciężko utrzymywać relację i tworzyć trwały związek

Jak uwieść faceta wzrokiem

jak-uwiezc-faceta-wzrokiem
Jak uwieźć faceta wzrokiem? Przekonaj się!

Znasz powiedzenie, że oczy są zwierciadłem duszy? Z oczu można wyczytać bardzo wiele, dlatego kontakt wzrokowy to pierwszy krok do flirtu. Jak uwieść mężczyznę spojrzeniem? Wykorzystaj swoje uwodzicielskie spojrzenie, aby wyrazić swoje zainteresowanie drugą osobą. Jeśli akurat przechodzicie obok siebie, a Wasze spojrzenia się spotkają, odczekaj kilka sekund patrząc mu głęboko w oczy, a następnie spuść wzrok z delikatnym uśmiechem. Podczas rozmowy pamiętaj o utrzymywaniu kontaktu wzrokowego. Dajesz Mu tym samym do zrozumienia, że jest dla Ciebie ważne to co On ma do powiedzenia. Ten mały gest to podstawa to zbudowania więzi. Pamiętaj jednak, że ważny jest umiar. Nie wpatruj się w Niego zbyt długo, aby Go nie skrępować!

Jak uwieść faceta słowami

Nie okłamujmy się, rozmowa jest podstawą każdej relacji. Jak uwieść faceta? Niesamowicie ważne jest zatem, aby Wasza rozmowa przebiegała naturalnie. Na początku znajomości, cisza bywa bardzo krępująca. Ważne jest zatem płynna wymiana zdań. Postaraj się nie popadać w nerwowy słowotok. Bądź pewna siebie, wyrażaj swoje poglądy i opinie śmiało. To niezwykle istotne, abyś była sobą. Nie udawaj kogoś innego i nie przytakuj Mu, jeśli się nie zgadzasz z Jego opiniami. Jeśli będziesz to robić na początku relacji to od początku powinniście się dobrze poznać. Wartościowy facet doceni Twoją inteligencję i fakt, że masz własne zdanie. Mów, ale również słuchaj uważnie. Jeśli zależy Ci na rozwinięciu tej relacji, angażuj się i odpowiadaj na zadane pytania, dopytuj również o jego opinie. Zarzuć czasem w jego kierunku komplement. Prawda jest taka, że wszyscy kochamy komplementy! Powiedz mu czasem coś miłego. Może że ma dobry gust? Lub że podoba Ci się jego głos? Może lubisz jak gra na gitarze? Faceci kochają być doceniani. Jest tylko jeden warunek: ważne, aby to co mówisz było szczere. Dobrze przeprowadzona, komfortowa rozmowa zwykle przesądza o dalszych losach znajomości.

Jak uwieść faceta przez smsy

W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi, że spora część znajomości nawiązuje się na odległość. Jak uwieść chłopaka? Jest to nieco bardziej skomplikowane zadanie, bo przecież nie możesz na niego patrzeć, uśmiechać się, nie widzisz jak on reaguje na Twoje słowa. Nie przejmuj się – odległość wcale nie musi być wielką barierą. Tutaj wciąż najważniejsze jest, abyś pozostała sobą. Bądź naturalna, żartuj, pytaj i opowiadaj o swoich przemyśleniach. Pisz krótkie wiadomości, aby nie wystraszyć go długimi elaboratami. W dzisiejszych czasach, wiadomości wysyłamy raczej bezpłatnie, więc nie musisz zmieścić jak największej ilości znaków w smsie. Unikaj tego. Jak uwieść młodszego faceta? Urozmaicaj rozmowy emotikonami, podsyłaj Mu memy, które mogą go rozbawić czy podcasty, o których będziecie mogli później podyskutować. Podcasty, czy wartościowe filmiki z sieci to świetne rozwiązanie na odkrycie nowych tematów do rozmów. Koniecznie przetestuj!

Jak uwieść faceta przez telefon

Uwodzenie mężczyzny przez telefon to bardzo skomplikowany proces. Faceci używają zwykle telefonu w celach praktycznych. W przeciwieństwie do kobiet, rzadko ucinają sobie kilkugodzinne pogawędki. W tym przypadku również nie można zadbać o niewerbalną mowę. Jeśli masz szansę rozmowy na żywo koniecznie z niej skorzystaj. Da Ci to znacznie większą przewagę niż rozmowa telefoniczna.

Co w przypadku kiedy jedyną możliwą opcją na uwodzenie jest rozmowa telefoniczna? Przede wszystkim zadbaj o odpowiedni ton swojego głosu. Mężczyźni uwielbiają wysoki głos kobiecy. Nie wchodź jednak w piskliwe tony. Mów niezbyt szybko i spokojnie. Za pomocą głosu wyrazisz nie tylko słowa, ale i emocje. Co chcesz Mu przekazać? Jakie napięcie chcesz zbudować? Chcesz pokazać radość z rozmowy czy może zbudować erotyczne napięcie?  Podczas rozmowy przez telefon, staraj się sprawić, aby zakochał się w twoim głosie. Pamiętaj, aby nie przerywać Mu, kiedy mówi. W ten sposób nie tylko okażesz swoje zainteresowanie, ale również sprawisz, że jego pewność siebie przy Tobie wzrośnie, a on będzie się czuł komfortowo.

Jak uwieść faceta dotykiem

Dotyk to Twoja tajna broń! Subtelny dotyk jest wskazany, nawet jeśli jest to dopiero początek Waszej znajomości ale pod warunkiem, że nie przekracza strefy komfortu drugiej osoby. Jeśli ma to być czymś więcej, niż tylko przelotną znajomością, nie powinnaś rzucać się na szyję na pierwszym spotkaniu. Uszanowanie granic drugiej osoby jest bardzo istotnym etapem uwodzenia. Małe gesty w tym wypadku mają ogromną moc. Nie cofaj ręki, kiedy Wasze dłonie musną się przypadkiem. Dotknij Jego ramienia kiedy opowie śmieszny żart. Czy wesprzyj się na jego ramieniu, kiedy się potkniesz. Dzięki tym drobnym zachowaniom, Wasza relacja stopniowo będzie się pogłębiać. Wykonuj te subtelne znaki w zgodzie ze sobą, nie rób niczego wbrew sobie. Twój komfort jest tutaj najważniejszy.

Jak uwieść faceta gestami

 Zastanawiasz się jak uwieść faceta gestami? Mowa ciała jest sztuką. Dotyczy ona komunikatów niewerbalnych, które wysyłamy swoim ciałem. Nasze ciało potrafi wysyłać bardzo wiele cennych informacji. Umożliwia to zrozumienie tego, co ludzie mają na myśli. Czasem nie pokrywa się to z tym, co ludzie rzeczywiście mówią. Mowa ciała obejmuje komunikaty niewerbalne, jak na przykład gesty, mimikę, postawę ciała, czy ruch oczu. Kiedy świadomie wysyłasz te sygnały, mogą Ci one pomóc w budowaniu relacji. Jeśli natomiast nie masz tej wiedzy, a sygnały, które wysyłasz są sprzeczne z tym co mówisz, to Twoje gesty mogą być nieczytelne. 

Czaruj uśmiechem. Osoby, które się często uśmiechają sprawiają wrażenie bardziej otwartych, sympatycznych i pozytywnie nastawionych na rozmówcę. Wysyłaj zalotne uśmiechy do drugiej osoby, a z pewnością odpłaci Ci się tym samym. Mówi się, że najlepszym makijażem kobiety jest uśmiech. W relacji z mężczyzną zdecydowanie nie powinnaś zapominać o częstym uśmiechu. 

W komunikacji niewerbalnej duże znaczenie ma pozycja nóg. Jednym z zalotnych gestów jest założenie nogi na nogę, skierowanie się w kierunku adorowanej osoby i wyeksponowanie kolan. Jeśli do tego gestu dodasz jeszcze gładzenie dłonią swojej łydki, to facet potraktuje to jako zaproszenie do gry wstępnej.

Podobnie działają włosy. Potrząsaj i odrzucaj swoje włosy za ramiona, a z pewnością nie umknie to męskiej uwadze. 

Szyja jest strefą erogenną zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Muskając subtelnie swoją szyję, dajesz mężczyźnie podświadomy znak, że chciałabyś aby pozostawił kilka całusów na tej szyi.

Kolejnym uwodzicielskim gestem jest szybkie zerknięcie, a następnie dłuższe spojrzenie. Spójrz przelotnie na faceta, a po kilku sekundach wróć do jego niego wzrokiem. Dodaj do tego uśmiech i już. Zakład, że nie może przestać teraz o Tobie myśleć?

jak-uwiesc-faceta-w-pracy
Uwodzenie faceta w pracy

Jak uwieść faceta w pracy

 Biurowe otoczenie sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości. Jak zachęcić faceta do siebie? Znajomość może być niewinnym filtrem lub przerodzić się w głębszą relację. Jeśli chcesz uwieść kolegę z pracy, zdecydowanie powinnaś się do niego naturalnie zbliżyć. Pamiętaj jednak, aby nie uwodzić żonatego faceta. Może jest jakiś projekt, który akurat wspólnie wykonacie? Jeśli projekt zakończy się sukcesem, zyskasz szansę na kolejne spotkania. A może akurat drukarka przestała Ci działać i poprosisz faceta o pomoc? W ramach podziękowania przynieś mu kawę do biurka lub zaproś na lunch. Jeśli chcesz flirtować z mężczyzną z pracy, nie czekaj aż zwróci na Ciebie uwagę. Przejmij inicjatywę i drobnymi gestami buduj relację.

Poznałaś już nasze techniki jak kokietować faceta i jak omotać faceta – buduj relację cierpliwie wprowadzając powyższe psychologiczne techniki. Niestety, jeśli chcesz zbudować długotrwałą relację z chłopakiem, nie ma magicznej recepty, aby uwieść faceta w 5 minut.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →