21 lutego 2024
facet obserwuje kobietę

O czym myśli facet, gdy na ciebie patrzy – przekonaj się!

Gdy facet wpatruje się w kobietę, to ona z reguły nie wie jak się zachować i szybko odwraca wzrok. Bardziej odważne panie nie przerywają kontaktu, ale też nie wykonują żadnego kroku, aby dowiedzieć się o, co chodzi. Chcesz wiedzieć co zrobić, gdy facet Cię obserwuje i przekonać się, jaki ma w tym cel? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj ten tekst!

Gdy facet Cię obserwuje, zastanów się, dlaczego i na chłodno oceń sytuację!

To prawda, że mężczyźni nie są skomplikowani i z większą łatwością mówią o swoich potrzebach i pragnieniach. Jednak każdy z nich jest inny. Zwłaszcza, kiedy na horyzoncie pojawia się płeć przeciwna. W takiej sytuacji mogą zachować się różnie i to jest zupełnie naturalne. Mitem jest to, że facet musi być notorycznym podrywaczem i nie odpuści żadnej kobiecie. Po tym świecie chodzą także panowie nieśmiali, delikatnie nieporadni, czy słabo radzący sobie z kobietami. Dlatego, gdy facet Cię obserwuje, to nie zawsze będzie oznaczało tego, że zyskałaś jego zainteresowanie. Istnieje całkiem spore ryzyko, że mu kogoś przypominasz lub w rzeczywistości wpatruje się w zupełnie inny punkt, a Ty wbiłaś sobie do głowy, że w Ciebie. Być może zawiesił wzrok, ponieważ jego myśli zaprzątają osobiste problemu bądź po prostu „odpłynął”. Kiedy upewnisz się, że żadna z tych opcji nie jest możliwa, to sprawdź, czy odwzajemni Twoje spojrzenie, czy może spuści wzrok. To pozwoli Ci ocenić, czy masz do czynienia z człowiekiem pewnym siebie, czy może wstydliwym. Jeśli z tym drugim, to najprawdopodobniej, Ty będziesz musiała zrobić kolejny krok, bo on się na niego nie zdecyduje. Oczywiście w przypadku, gdy zainteresowanie jest odwzajemnione. Natomiast, kiedy mężczyzna mierzy wzrokiem i nie odpuszcza nawet przyłapany, to jawnie pokazuje, że ona mu się podoba i wcale się tego nie wstydzi. Z tym że nie nastawiaj się od razu na randki i wieczną miłość. Kiedy w twojej podświadomości zrodzi się pytanie, dlaczego on ciągle na mnie patrzy, to być może odpowiedź jest taka, że chce z Tobą spełnić swoje fantazje seksualne, ale nic poza tym. Niestety wielu panów chętnie nawiązuje relację czysto fizyczną i to niezależnie od aktualnego statusu związku. 

Dlaczego on ciągle na mnie patrzy?

Gdy facet wpatruje się w kobietę, to nie zawsze może być to dla niej zadowalający powód. Nie bez powodu mówi się, że mężczyźni są wzrokowcami i dlatego właśnie ten zmysł wykorzystują do tego, aby spojrzeć na płeć przeciwną i poddać ją ocenie. Niewątpliwie może taksować ją oczami przez wzgląd na to, że mu się podoba i chce się dowiedzieć o niej czegoś więcej, ale nie zawsze oznacza to jego własne zaciekawienie. Może się przecież okazać, że kolega poprosił go o opinię na temat wyglądu obiektu jego westchnień. Kiedy mężczyzna mierzy wzrokiem kobietę, to może być to również znak, że zastanawia się on, co w danym momencie robi. Bardzo często panowie nie mówią wprost, co im się nie podoba, ale starają się to pokazać w inny sposób. W takim momencie warto się na chwilę zatrzymać i zastanowić się, co mogło się wydarzyć i w razie potrzeby naprawić zaistniałą sytuację. Ponadto, jeżeli przez dłuższą chwilę zastanawiasz się, dlaczego on się we mnie wpatruje, to sprawdź, czy nic nie zmieniło się w Twoim wyglądzie od ostatniego spojrzenia w lustro. Ryzyko, że w międzyczasie pojawiły się mankamenty, jest dość spore. Znacznie lepiej jest obiektywnie spojrzeć na własną osobą niż rozmyślać o tym, co jest nie tak.

Dlaczego mężczyzna patrzy kobiecie w oczy?

 Jak widzisz, gdy facet wpatruje się w kobietę, może mieć naprawdę różne powody i nie zawsze będą one dla Ciebie korzystne. Dlatego w pierwszej kolejności pomyśl przez chwilę, czy on także wzbudza Twoje zainteresowanie i czy chcesz przejść do kolejnego etapu. Kiedy mężczyzna mierzy kobietę wzrokiem przez dłuższy czas, a jego spojrzenie jest przenikliwe i odważne, to całkiem możliwe, że jawnie z nią flirtuje bądź zwyczajnie mu się podoba. W takich sytuacjach panie dość chętnie podejmują wyzwanie i decydują się na bliższe poznanie drugiej strony. Wśród płci męskiej krąży powszechne przekonanie, że odwzajemnione spojrzenie od kobiety jest dla nich informacją o tym, że mogą wykonać kolejny krok. Stawiasz sobie pytanie, dlaczego on ciągle na mnie patrzy, rezygnujesz z kontaktu i szybko się oddalasz? Jeśli nie jesteś zaciekawiona tym mężczyzną, to w porządku, ale kiedy jest odwrotnie, to pamiętaj, że pierwszego wrażenia nie zmienisz, a on może pomyśleć, że Cię wystraszył lub nie przypadł Ci do gustu. Pewnie w tej chwili w głowie kształtuje Ci się myśl, co robić, gdy facet mnie obserwuje? Rada jest banalnie prosta! Wsłuchaj się we własne uczucie i zrób to, co uważasz za stosowne. Życia za Ciebie nikt nie przeżyje, a być może właśnie spotkałaś prawdziwą i wieczną miłość!

O czym myśli facet, gdy na Ciebie patrzy?

Tak naprawdę bardzo trudno jest znaleźć konkretną odpowiedź na to pytanie, ponieważ jeden człowiek nie zna myśli drugiego człowieka. Nie uda nam się ich poznać, dopóki dana osoba nie będzie chciała się nimi z nami podzielić. Dlatego też nie rozpływaj się, kiedy stwierdzisz, że facet patrzy mi głęboko w oczy i zwróć większą uwagę na resztę ciała, a zwłaszcza mimikę twarzy. W zależności co zauważysz, możesz stwierdzić, czy jest to dyskretny uśmiech, grymas złości, czy może zniesmaczenia. Mimo że niektórzy ludzie starają się ukryć swoje emocje i ich nie okazywać, to pod wpływem ich natłoku, często im się to po prostu nie udaje, co akurat dla Ciebie jest bardzo korzystne. Oczywiście szczególnie wtedy, kiedy gdy facet Cię obserwuje, a na jego ustach gości piękny uśmiech, mówiący o tym, że mu się podobasz i chętnie by się z Tobą umówił, ale nie wie, co sądzisz na ten temat. 

Gdy facet Cię obserwuje, daj mu szansę!

Chociaż powodów do tego, dlaczego mężczyzna wpatruje się w kobietę, to w rzeczywistości najczęściej robi to, ponieważ ona mu się podoba. Mimo że to panie w subtelny, aczkolwiek wyraźny sposób dają znać płci przeciwnej o swoim zainteresowaniu, to zachowanie i znaki dawane przez panów wcale nie są trudne do zweryfikowania. Mowa ciała i gesty wiele mówią o człowieku. Zwłaszcza, gdy uda nam się go przez chwilę poobserwować bez jego wiedzy. Kiedy mężczyzna nie wie, że jest na celowniku z większą swobodą i bez oporów skupia się na docelowym punkcie, czyli kobiecie, więc jeśli zauważysz, że Ci się przygląda, to nie musisz mu od razu tego okazywać. Dyskretna obserwacja to doskonały czas na ocenę zamiarów i własnych odczuć. Niestety nie zawsze jest możliwe. W takim przypadku nie bój się stawiać odważnych kroków. Jak wspomniano wcześniej, mężczyźni też mogą być nieśmiali, a rzucanymi spojrzeniami dają znak, że kobiecie udało się ich zaciekawić, ale nie są gotowi na dalsze działanie. Czasem to panie muszą stanąć na wysokości zadania, żeby potem nie żałować, że nie spróbowały i nie dały sobie szansy na interesującą relację. Pamiętaj, że człowiek najczęściej nie spodziewa się przypływu uczuć, które najczęściej przychodzą niespodziewanie. Dlatego, gdy facet Cię obserwuje i jesteś przekonana, że próbuje Cię poderwać, to nie zwlekaj! Miłość nie będzie na Ciebie czekać!

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →