21 lutego 2024
Tworzenie przytulnej jadalni z krzesłami obrotowymi: praktyczne wskazówki

Tworzenie przytulnej jadalni z krzesłami obrotowymi: praktyczne wskazówki

Jadalnia jest ważnym miejscem w domu – to miejsce spotkań podczas śniadań i obiadów, relaksu przy kawie czy popołudniowym czytaniu książki. Co zrobić, żeby była przytulna w ciepły, domowy sposób i zachęcała do spędzania w niej czasu? Czy krzesła obrotowe w jadalni mogą nadać jej typowo domowego ciepła czy wręcz przeciwnie?

O czym należy pamiętać, tworząc przytulną jadalnię?

Dodatki i kolorystyka pomogą w stworzeniu wrażenia przytulności w jadalni. Świetnie sprawdza się tutaj drewno i ciepłe kolory. Nie w każdej aranżacji pasuje duża ilość dodatków! To, co dobrze wygląda w stylu rustykalnym czy boho, niekoniecznie da dobry efekt we wnętrzach nowoczesnych, industrialnych czy choćby skandynawskich. Dobrym sposobem na ocieplenie wnętrza będzie przełamywanie surowych zasad stylu kolorami czy łagodniejszymi formami. 

No dobrze, ale co to ma wspólnego z krzesłami? Bardzo dużo, ponieważ krzesła to jedne z podstawowych mebli w jadalni. Nie tylko stoły, komody i szafki, ale również krzesła to elementy wyposażenia, które wpływają na charakter całego pomieszczenia. Dlatego muszą dobrze współgrać z całością wystroju, a przy tym zapewniać komfort wypoczynku.

Krzesło obrotowe do jadalni zapewni ciekawy efekt aranżacyjny i wygodę. Ergonomiczne oparcia i siedziska pozwalają na długotrwałe przesiadywanie przy stole. W większych jadalniach można postawić na krzesło obrotowe do jadalni z podłokietnikami, wtedy komfort wypoczynku będzie taki, jak podczas siedzenia w fotelu. Krzesła obrotowe do jadalni Vokato bez podłokietników są również bardzo wygodne i stylowe. Duży wybór kolorów sprawia, że dobierzesz bez trudu pasujące modele. Możesz postawić na neutralne kolory: biele, czernie, brązy, beże, szarości lub ocieplić wnętrze żółtymi, pomarańczowymi czy zielonymi obiciami.

Na przytulny charakter jadalni wpływ ma obicie krzeseł – miękki i połyskliwy welur nie tylko pięknie wygląda, ale kojarzy się z czymś delikatnym. Jeżeli wolisz obicia z ekoskóry lub siedziska z polipropylenu, postaw na ciepłą kolorystykę: łagodne beże, energetyczne żółcie czy odświeżające zielenie.

Czy jadalnie nowoczesne i industrialne mogą być przytulne?

Modnym trendem w dalszym ciągu są aranżacje industrialne, loftowe i nowoczesne. Dotyczy to także wnętrz takich, jak kuchnia i jadalnia. Jadalnia w stylu industrialnym lub loft nasuwa skojarzenia z zimną kolorystyką i surowymi formami. Tymczasem można złagodzić to wrażenie choćby dzięki krzesłom, ustawionym wokół stołu, przełamującym kolorystykę charakterystyczną dla tych aranżacji. 

Krzesła industrialne Vokato dostępne są w różnych kolorach. Od uniwersalnych czerni, bieli i szarości, idealnych do jadalni industrialnej, po zielenie, żółcie, beże, odcienie niebieskiego, którymi można przełamywać surowość aranżacji. W jadalniach w nowoczesnym stylu obrotowe krzesła industrialne będą idealnie pasować do tej konkretnej estetyki.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy krzesło obrotowe nadaje się do typowo domowej jadalni, możesz śmiało skusić się na realizację tego pomysłu. Miękkie i wygodne krzesło obrotowe do jadalni to znakomity pomysł. Przekonaj się o tym, zamawiając krzesła obrotowe z oferty Vokato!