19 lipca 2024
cellulit-na-brzuchu

Jak pozbyć się cellulitu z brzucha – poznaj skuteczne sposoby na cellulit na brzuchu

Cellulit na brzuchu jest bardzo powszechny u kobiet. Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się cellulitu z brzucha. W rzeczywistości cellulit to nic innego jak kieszenie tłuszczu pod skórą, które nadają jej wgłębiony wygląd. Potocznie nazywana jest również skórką twarogu lub skórką pomarańczową. Jest to tłuszcz, który gromadzi się między tkankami włóknistymi, które przyczepiają skórę do mięśni. 

Cellulit wodny na brzuchu

Cellulit na brzuchu staje się bardziej widoczny wraz z wiekiem. Skóra traci elastyczność wraz ze starzeniem się, a cellulit staje się bardziej widoczny. Chociaż dokładna przyczyna powstawania cellulitu nie jest jasno poznana, istnieje kilka teorii, które mogą powodować cellulit, a są nimi takie kwestie jak:

  • Genetyka odgrywa ważną rolę w tworzeniu cellulitu na brzuchu i w innych miejscach na ciele. Istnieją pewne geny, które są uważane za odpowiedzialne za rozwój cellulitu. Geny ACE i H1F1 A są związane z rozwojem cellulitu.
  • Niektóre hormony odgrywają ważną rolę w tworzeniu cellulitu. Uważa się, że estrogen, hormony tarczycy, insulina i noradrenalina oraz prolaktyna zwiększają produkcję cellulitu.
  • Cellulit występuje częściej u osób otyłych niż szczupłych. Powód jest oczywisty; tłuszcz przechowywany pod skórą jest mniejszy u szczupłych osób w porównaniu do otyłości.
  • Czasami noszenie obcisłych ubrań i pod ubraniem może wywołać powstawanie cellulitu. Noszenie dopasowanej bielizny może zmniejszyć krążenie krwi i może przyczynić się do powstania cellulitu na brzuchu.
  • Ludzie, którzy palą długo, prowadzą siedzący tryb życia i stoją lub siedzą przez długie godziny, są bardziej narażeni na powstawanie cellulitu na brzuchu.

Cellulit na brzuchu u dziecka

Cellulit na brzuchu u dziecka może się pojawić, lecz nie występuje on tak często jak w przypadku osób dorosłych. Cellulit wygląda jak nierówność skóry, która czasami jest opisywana jako mająca wygląd skórki pomarańczowej lub twarogu. Cellulit wodny na brzuchu tworzy się, ponieważ globulki tłuszczu naciskają na tkankę łączną pod skórą. Typowe obszary ciała dotknięte cellulitem obejmują uda, brzuch i pośladki. Większość dzieci, nawet tych z nadwagą, na ogół nie rozwija cellulitu aż do okresu dojrzewania. Prawdopodobnie najważniejszą rzeczą dla dzieci z cellulitem jest nadanie im pewności siebie poprzez ponowne skupienie uwagi z dala od obszarów problemowych i zapewnienie ich, że wiele osób ma cellulit; nie są sami. Wzmocnienie pozytywnego wizerunku ciała może być niezbędne szczególnie dla nastoletnich dziewcząt, ponieważ cellulit pojawia się w okresie dojrzewania, w samoświadomym i wrażliwym czasie. Ponieważ cellulit naprawdę nie ma lekarstwa, ważne jest, aby pomóc im zaakceptować i nie mieć obsesji na punkcie ich wyglądu. 

Tkanka łączna, która tworzy tę sieć wsparcia między skórą a mięśniami, ciągnie w dół w kierunku kości, powodując pojawienie się małych guzków tłuszczu na powierzchni ciała. Cellulit jest trudny do pozbycia się, a wiele produktów, takich jak drewniane masażery, obiecuje wygładzić nierówną powierzchnię. Nauka nie udowodniła, że te przedmioty są skuteczne przeciwko cellulitowi. Jednak energiczny masaż za pomocą wałka jest jednym z zabiegów, które mogą poprawić wygląd cellulitu w krótkim okresie. 

brzuch-po-cia%cc%a8z%cc%87y-4377790

Cellulit na brzuchu po ciąży

Cellulit na brzuchu po ciąży pojawia się u większości kobiet. Cellulit nie jest chorobą ani zaburzeniem, ale może mieć wpływ na sylwetkę, a tym samym powodować wiele obaw. Wiele osób zapewne zadaje sobie pytanie, jak wygląda cellulit na brzuchu? Cellulit jest częstym problemem „grudek”, które zwykle pojawiają się na udach, biodrach, pośladkach, ramionach i górnej części pleców. W czasie ciąży cellulit może również wystąpić na brzuchu. Innym terminem na cellulit jest „skórka pomarańczowa”, ponieważ skóra na tych obszarach przypomina skórkę pomarańczową.  Problem cellulitu występuje częściej u kobiet i może ulec pogorszeniu w czasie ciąży. Tłuszcz i cellulit nie są takie same, ale wzrost tłuszczu, który jest powszechny w ostatnim trymestrze ciąży, może prowadzić do cellulitu. Jednak po ciąży można podjąć działania, aby pozbyć się tego stanu.  Cellulit jest spowodowany odkładaniem się wody, tłuszczu i innych odpadów, które gromadzą się w kieszeniach pod skórą. Uważa się, że spowolnienie procesu usuwania odpadów z organizmu jest odpowiedzialne za ten stan. Innymi słowy, istnieje związek między toksycznością organizmu a cellulitem. W grę wchodzi również stwardnienie tkanki łącznej, ponieważ prowadzi to do uwięzienia odpadów, w grudkach pod skórą.  Powolne trawienie, zaparcia, złe funkcjonowanie wątroby, słabe krążenie krwi, stres psychiczny, chroniczne zmęczenie, bezsenność i siedzący tryb życia to tylko niektóre czynniki sprawcze. W rzeczywistości jeden lub więcej z nich może podważyć normalne funkcje usuwania odpadów przez nerki, jelita, skórę i układ limfatyczny.  Układ limfatyczny pomaga organizmowi pozbyć się toksycznych, metabolicznych i komórkowych odpadów. Normalny skurcz i rozluźnienie mięśni pomagają systemowi, zapewniając niezbędne pompowanie do krążenia limfatycznego i drenażu. Masaż jest ważną częścią zabiegu, wraz z „szczotkowaniem skóry”. 

Cellulit na brzuchu zabiegi

Wiele osób zadaje sobie pytanie: cellulit na brzuchu jak się go pozbyć? Dostępne są różne metody leczenia w celu poprawy wyglądu cellulitu, przynajmniej tymczasowo. Każdy ma swój własny zestaw potencjalnych wyników i skutków ubocznych. Niektóre badania wskazują, że połączenie zabiegów może przynieść najbardziej satysfakcjonujące wyniki. 

zabieg-na-cellulit-na-brzuchu
Przygotowanie do zabiegu na redukcję cellulitu na brzuchu

Popularne zabiegi na cellulit na brzuchu:

  • Zabiegi laserowe i radiowe: Dostępne są różne zabiegi laserowe raniące (ablacyjne) w leczeniu cellulitu. W jednej z metod cienkie włókno jest wsuwane pod skórę, aby dostarczyć ciepło laserowe, które niszczy włókniste pasma wiążące tłuszcz. Takie podejście wykazało, że zmniejsza wygląd cellulitu przez sześć miesięcy do roku. Potrzebne są dalsze badania.
  • Terapia falami akustycznymi: Dzięki tej technice technik nakłada żel na dotkniętą skórę i uruchamia małe, ręczne urządzenie (przetwornik) nad obszarem. Przetwornik wysyła fale dźwiękowe do organizmu, rozbijając cellulit. Prawdopodobnie będziesz potrzebować kilku sesji, zanim zauważysz poprawę wyglądu swojej skóry.
  • Chirurgia: Lekarz może zaoferować jedną z różnych procedur, które wykorzystują igły, ostrza lub inne specjalne narzędzia do oddzielania włóknistych pasm pod skórą (podcięcie) w celu wygładzenia skóry. Jedna z metod wykorzystuje również przeszczep tłuszczu w celu poprawy wyglądu skóry. Wyniki tych technik mogą trwać od dwóch do trzech lat.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →