21 lutego 2024
wazelina-na-wlosy

Jak stosować wazelinę na włosy?

Pielęgnacja włosów jest nieodzownym elementem i koniecznym, żeby utrzymać kosmyki w dobrej kondycji i cieszyć się ich zdrowym wyglądem. Obecnie metod pielęgnacji włosów jest niezliczenie dużo i spośród nich można wybrać kilka, bądź jedną idealną dla siebie. Nie inaczej jest z doborem produktów i kosmetyków, które mają za zadanie przyczynić się do poprawy kondycji naszej fryzury. Takim produktem jest uniwersalna i znana każdemu wazelina. To z kolei rodzi pytanie: czy wazelina jest dobra na włosy?

Czy wazelina jest dobra na włosy?

Warto przede wszystkim zacząć od tego, że wazelina jest produktem kosmetycznym o przeznaczeniu głównie na skórę. Przez włosomaniaczki jest uznana jako domowy i niedrogi sposób w walce o piękne i gładkie włosy. Przyjęło się, że może być używana w celu przyspieszenia porostu włosów, jak również do zabezpieczania końcówek przed zniszczeniami. 

Warto jednak podkreślić, że wazelina kosmetyczna na włosy nie zawiera w sobie składników, które mogłyby mieć wpływ na wzrost włosa. Wręcz przeciwnie, może ona powodować problemy takie, jak nadmierne przetłuszczanie czy wystąpienie reakcji alergicznych.

Nieco inaczej jest w przypadku zabezpieczenia przed łamaniem i rozdwajaniem końcówek. W tym przypadku wazelina na włosy sprawdzi się dobrze. Jednak trzeba mieć na uwadze, że nie naprawi już rozdwojonych końców.

Wazelina na włosy – jak stosować?

Decydując się na pielęgnację włosów domowymi sposobami, należy podejść do tego racjonalnie. Ponieważ każde włosy są inne i nie każde zareagują w ten sam sposób. Zatem wazelina na włosy – jak stosować ją, żeby zabezpieczyć przed łamaniem końcówek to przede wszystkim zachowanie umiaru. Należy o tym pamiętać przy nakładaniu kosmetyku. Do zabezpieczenia końcówek wystarczy niewielka ilość roztarta w dłoniach, a następnie nałożona na same końcówki w celu zapewnienia im ochrony przed otarciami i zniszczeniami.

Innym sposobem, który można wypróbować, jest nałożenie nieco większej ilości wazeliny na włosy przed planowanym ich myciem. Zawarte w niej olejki mają właściwości nabłyszczające, dzięki czemu po umyciu będą one lśniące i gładkie. Warto jednak pamiętać o tym, żeby dobrze zmyć produkt z włosów. 

wazelina na włosy - efekty stosowania
Wazelina kosmetyczna na włosy

Wazelina na włosy – efekty

Zastosowanie wazeliny kosmetycznej na włosy jest tanim rozwiązaniem, które warto wypróbować. Aplikując wazelinę na włosy – efekty, jakich można się spodziewać to ochrona przed zniszczeniami, łamaniem czy rozdwojeniami. Ale także nabłyszczenie kosmyków, dzięki czemu staną się one wygładzone. Warto także nadmienić, że wazelina na suche włosy, jak też i na mokre może być nakładana. Przy czym należy pamiętać o tym, żeby nie przesadzić z jej ilością. 

Wazelina na włosy – opinie

Stosowanie wazeliny na włosy wzbudza wiele kontrowersji, a zdania na ten temat są podzielone. Jedni uważają, że może ona wzmagać przetłuszczanie włosów i zapychać mieszki włosowe. Inni natomiast twierdzą, że to dobry sposób na zapuszczenie włosów. Przy czym trzeba zauważyć, że wazelina na włosy opinie ma różne też ze względu na jej zastosowanie. 

Warto podkreślić, że więcej pozytywnych odczuć jest w wyniku zastosowania wazeliny celem zabezpieczania końców włosów. Na pewno w tej roli sprawdza się dobrze. Chociaż nie zaszkodzi wypróbować ją też na inne sposoby. Wazelina nie zawiera szkodliwych substancji. Poza reakcją alergiczną czy przetłuszczaniem nie powoduje dużych szkód. Dlatego decyzję o wypróbowaniu warto podjąć samodzielnie i sprawdzić, jak sprawdzi się w danym przypadku.

Wazelina kosmetyczna na włosy to produkt tani i warty wypróbowania. Warto jednak mieć na uwadze, że może nie przynieść spektakularnych efektów, a w przypadku nakładania na skórę głowy może przyczynić się do wzmożonego przetłuszczania skóry. Zdecydowanie lepiej wypróbować wazelinę na włosy jako środek do zabezpieczania końców włosów bądź do ewentualnego nabłyszczania. Przy czym należy nie zapominać o tym, że produkt ten ma tłustą konsystencję i nałożony w zbyt dużych ilościach może okazać się trudny do zmycia, a tym samym sprawić, że włosy nawet po umyciu będą wyglądały na przetłuszczone. Dlatego decydując się na zastosowanie wazeliny, trzeba koniecznie pamiętać, aby zachować umiar.

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →