19 lipca 2024

Koszula porodowa – jak wybrać? – Nasze Inspiracje

alphabet-blocks-1835658_640-4879414

Dzień, w którym na świat przychodzi nowy człowiek, oczekiwany przez długich 9 miesięcy, jest dla większości rodziców jednym z najważniejszych dni w życiu, do którego często wraca się myślami – przynajmniej raz do roku w dniu kolejnych urodzin dziecka. Przygotowanie się do tego dnia i zadbanie, by doświadczenie stało się pięknym wspomnieniem spędza sen z powiek wielu przyszłym mamom i tatom. Jaki szpital wybrać? A może poród domowy? Szpital państwowy czy prywatny? Niektórzy uważają, że nikt nie urodzi za nas i nie ma znaczenia, gdzie i  w jakich warunkach przejdziemy przez poród. Inni sądzą, że to zbyt ważne doświadczenie by oddać się w niesprawdzone ręce i państwowy szpital oferujący nie zawsze dobre warunki czy przynajmniej fachową i jednocześnie wspierającą i ciepłą opiekę. Nam bliższe jest to drugie podejście, dlatego w dzisiejszym artykule pomagamy dobrać idealną koszule porodową.

Fason nieidealny

Wiele kobiet rodzi w koszulach nocnych do karmienia z odpinanymi guzikami na piersiach. Taka koszula ma jednak kilka wad. Po pierwsze, chcąc położyć całe dziecko na piersiach ciało do ciała musimy się rozebrać. Po drugie – koszula do karmienia jest zazwyczaj obcisła w biodrach i brzuchu, co nie zawsze jest wygodne, zwłaszcza przy siadaniu. Kolejna wada to brak rozcięcia na plecach. Do podania znieczulenia należy zdjąć albo całą górę albo cały dół. Ktoś powie, że to nie ma znaczenia, a anestezjolog widział niejedno nagie ciało. Ale zapewniamy, że komfort w takiej sytuacji jest bardzo ważny i jeśli możemy pozostać ubrane – czemu z tego nie skorzystać?

Fason idealny

Fason idealny posiada koszula porodowa marki Supermami. Posiada rozcięcie na plecach, odpinany przód (cały) i rozcięcia po bokach. Sprawia, że żadna z wymienionych wyżej sytuacji nie ma w niej miejsca.

zrzut-ekranu-2018-01-05-o-10-27-30-300x261-9217924

Kolor

Dla wielu kobiet znaczenie ma kolor koszuli porodowej. Nie zawsze koszula podczas porodu poplami się, ale jednak może się tak zdarzyć. Świetnym rozwiązaniem, w którym będziemy czuć się komfortowo jest koszula porodowa w ciemnym odcieniu, np. granatowa:

zrzut-ekranu-2018-01-05-o-10-30-32-244x300-9295040

Dominika Urgacz

Ekspert w dziedzinie relacji międzyludzkich, posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradzaniu parom oraz prowadzeniu warsztatów o budowaniu silnych i zdrowych związków. Autor licznych publikacji i bestsellerów na temat miłości, zaufania i komunikacji w relacjach. Jego prace są cenione za praktyczne podejście i głębokie zrozumienie ludzkiej psychiki. Swoją pasję do pomagania innym przekształcił w misję życiową, dzięki której tysiące osób odnajduje szczęście w swoich związkach.

Zobacz wszystkie posty autora Dominika Urgacz →