Jak witaminy działają na skórę?

Witaminy mają ogromne znaczenie dla pracy naszego organizmu i dla naszego zdrowia. Okazuje się jednak, że wpływają również na nasz wygląd. Duży wpływ mają choćby na stan naszej skóry. Dlatego tak ważne jest, by wybierać kosmetyki, które zawierają jak najwięcej różnych witamin. A jak poszczególne witaminy działają na skórę?

źródło: synevo.pl

źródło: synevo.pl

Ogromne znaczenie dla skóry ma między innymi witamina A. Idealnie nadaje się do pielęgnacji cery dojrzałej oraz trądzikowej. Jak działa? Pomaga utrzymać w odpowiednim stanie nabłonek skóry, odpowiada za jej jędrność i elastyczność. Pochodne witaminy A wspomagają proces regeneracji naskórka przez złuszczanie i odnawianie. Działają przeciwłojotokowo i przeciwbakteryjnie, a w rezultacie pomagają walczyć z trądzikiem.

źródło: niam.pl

źródło: niam.pl

Istotne znaczenie ma również witamina B, która sprawdza się w pielęgnacji cery wrażliwej, suchej, tłustej i alergicznej. Witaminy z grupy B pomagają skórę nawilżać oraz minimalizują produkcję sebum. Witamina B5 pomaga utrzymywać prawidłowy poziom wilgotności skóry, łagodzi różne podrażnienia i pomaga regenerować naskórek, który został naruszony wskutek oparzeń słonecznych.

źródło: beauty-box.com.pl

źródło: beauty-box.com.pl

Ważna jest również witamina E, która sprawdza się w pielęgnacji cery dojrzałej i zwiotczałej. Pomaga ona odmładzać skórę i usuwać wolne rodniki. Takie działanie jest jednak możliwe dzięki współdziałaniu z witaminą C. Witamina ta pomaga również chronić skórę przed promieniami UV oraz wzmacnia barierę lipidową naskórka.

W zależności od naszych potrzeb, warto sięgać po kosmetyki zawierające odpowiednie witaminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *